aktualności
o klubie
futsal
liga okręgowa
drużyny młodzieżowe
ośrodek szkoleniowy
sponsoring
BLF
linki

 
 

Sukces młodych Rekordzistów w Niemczech


Drużyna juniorów młodszych Rekordu Bielsko-Biała zdobyła drugie miejsce w międzynarodowym turnieju piłki nożnej, który odbył się od 14 do 16 maja na boiskach Vfb Neuhutten koło Stuttgartu. Podopieczni trenera Marcina Biskupa gościli w Niemczech dzięki kontaktom Beskidu Skoczów, który wystawił w turnieju swoją drużynę w kategorii juniorów starszych. Rekordziści rywalizowali z siedmioma innymi drużynami z krajów środkowej i południowej Europy.
W pierwszym meczu grupowym zespół Rekordu wygrał z niemiecką drużyną JSG Wustenrot 1:0, a zwycięskiego gola strzelił Kamil Walczyszyn. W drugim spotkaniu rekordziści zremisowali z innym niemieckim klubem FC Normania Gmund 1:1, a gola ponownie strzelił Kamil Walczyszyn. W pojedynku decydującym o końcowym miejscu w grupie Rekord zremisował ze szwajcarskim zespołem FC Blackstars Basel 0:0, dzięki czemu młodzi bielszczanie awansowali do półfinałów.
W drugim dniu turnieju zespół Rekordu po zaciętym, wspaniałym meczu wygrał ze zwycięzcą drugiej grupy eliminacyjnej – TSG Ohringen 2:1, a dwukrotnie do bramki rywali piłkę posyłał Sebastian £aciak. W spotkaniu finałowym, które rozgrywane było przy wypełnionych trybunach, Rekord uległ niemieckiej drużynie Spfr. Schwabisch Hall 0:2, zajmując drugie miejsce w turnieju i zdobywając okazały puchar.
– Finał oglądało około tysiąc osób, które gorąco dopingowały swych faworytów – powiedział trener Marcin Biskup. – Pragnę podkreślić bardzo wysoki poziom sędziowania, dzięki czemu utrzymywano na boisku dyscyplinę. Moi podopieczni nawiązali podczas turnieju wiele kontaktów. Cieszymy się z pucharu, który wywalczyliśmy, gdyż jest to pierwszy tego rodzaju sukces Rekordu w turnieju międzynarodowym. Turniej był udany nie tylko od strony sportowej, lecz również wychowawczej. Nie było bowiem żadnych incydentów między zawodnikami z kilku europejskich krajów. Polska grupa tworzyła świetną atmosferę, co jest równie ważne, jak wynik sportowy. Mam nadzieję, że organizatorzy turniejów będą nas zapraszać na kolejne imprezy – stwierdził szkoleniowiec młodych rekordzistów.
– Nawiązano wiele kontaktów, które powinny procentować dalszą współpracą z niemieckimi klubami. Międzynarodowe szlaki zostały przetarte. Teraz z niecierpliwością będziemy oczekiwać na wyjazd naszych trampkarzy pod koniec czerwca do Francji – dodał wiceprezes klubu Tadeusz Pagieła.
Drugie miejsce w niemieckim turnieju wywalczyli:
Grzegorz Carbol – Krzysztof Kopeć, Damian Dara, Tomasz Bartulik, Kamil Walczyszyn, Tomasz Kapaś, Krzysztof Żebranowicz, Aleksander Hola, Sebastian £aciak, Mateusz Maga, Przemysław Kocur, Marcin £odziana, Grzegorz Jamiński, Bartłomiej Michalec, £ukasz Hyży i Kamil Kozak. Ekipie towarzyszyli – trener Marcin Biskup i kierownik – Tadeusz Foltyniak.


dodał: Jan Picheta
19-05-2005

zobacz komentarze(0)
dodaj własny komentarz


powrotNajblizsze mecze:


Futsal

koniec sezonu


Liga okręgowa

koniec sezonu


mailto: admin