linki

Rekord Bielsko-Biała - Pa Nova Gliwice 1:4 (1:3) FUTSAL

Pechowa trzynastka

BIELSKO-BIA£A. Niedziela 13 marca 2005 r. godz 18.00
Mecz dwóch najstarszych ligowców miał zdecydować, czy zespół Rekordu stać jeszcze na utrzymanie w ekstraklasie halowej piłki nożnej. „13” okazała się jednak pechowa dla drużyny gospodarzy. Nova była drużyną lepszą i zasłużyła na zwycięstwo. Po tym spotkaniu szanse Rekordu na pozostanie w ekstraklasie stały się już jedynie iluzoryczne. Goście szybciej operowali piłką, co przyniosło efekty już w 5 i 6 minucie meczu, kiedy to po składnych akcjach trójkowych gole strzelali Paweł Zegarek i Jacek Paszko. Po utracie bramek drużyna Rekordu wzięła się do odrabiania strat. Gospodarze starali się grać tzw. pressingiem od połowy pola gry i mecz toczył się w bardzo szybkim tempie. Rekordziści usiłowali przejmować piłkę i wyprowadzać kontry, ale uważni w defensywie goście nie pozwalali im na wiele. Dopiero w 13 minucie Andrzej Szal mocno dośrodkował i Piotr Bubec zmieniając lot piłki zdobył gola dla gospodarzy. Rekordziści po zdobyciu gola jeszcze bardziej przyspieszyli. Na bramkę gości strzelali Piotr Bubec, Bogdan Szczotka, Wojciech £ysoń i inni zawodnicy, ale zawsze skutecznie bronił bramkarz gości £ukasz Skorupski. Gdy wydawało się, że atakujący ciągle gospodarze mogą jednak zdobyć gola, kontratak gości w ostatniej minucie pierwszej odsłony podciął skrzydła rekordzistom. Po składnej akcji zespołu Wojciech Wróbel ustalił wynik do przerwy na 3:1 dla Novej.
W drugiej połowie gospodarze próbowali grać pressingiem na całym boisku, ale do skutecznej realizacji tego zadania taktycznego zabrakło sił, mimo iż Adam Piechówka, Andrzej Szal, Bogdan Szczotka, Wojciech £ysoń i przede wszystkim Piotr Bubec znajdowali się w dogodnych sytuacjach i mogli przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Rekordu. Gospodarzy pognębił na trzy minuty przed końcem meczu Daniel Lebiedziński, finalizując akcję całej czwórki gliwiczan. Notabene goście trzy z czterech goli zdobyli po „rozklepaniu” obrony rekordzistów i strzałach niemal z linii bramkowej.

Jan Picheta

Składy drużyn:
PA Nova Eurogames Gliwice: £ukasz Skorupski – Sebastian Wiewióra, Zbigniew Mirga, Roman Lechowicz, Adam Międzik, Paweł Zegarek, Piotr Tabor, Wojciech Wróbel, Jacek Paszko, Daniel Lebiedziński, Grzegorz Kowalski, Bartłomiej Nawrat.
Rekord Bielsko-Biała: Witold Zając – Andrzej Szal, Wojciech £ysoń, Adam Piechówka, Piotr Jaroszek, Bogdan Szczotka, Piotr Szymura, Piotr Bubec, Andrzej Żupa, Mateusz Żemła, Arkadiusz Rucki, Krzysztof Burnecki.
Widzów około 100. Sędziowali: Zbigniew Kosmala (Knurów), Jarosław Brożek (Opole) i sędzia czasowy Krzysztof Koziarski (Bielsko-Biała).
0:1 – Paweł Zegarek, 5 min.
0:2 – Jacek Paszko, 6 min.
1:2 – Piotr Bubec, 13 min.
1:3 – Wojciech Wróbel, 20 min.
1:4 – Daniel Lebiedziński, 37 min.

dodał: Admin